Előkészületek: A galambgomba kalapjáról lehúzzuk a szürkés hártyát, majd folyóvíz alatt óvatosan megmossuk, lecsepegtetjük és felvágjuk.
A vöröshagymát, zöldpaprikát és paradicsomot kockákra vágjuk, a fokhagymát apróra szeleteljük.
Olajon vagy zsiradékon üvegesre pirítjuk a vöröshagymát, majd megszórjuk pirospaprikával és hozzáöntünk egy kis vizet. Ezután belekeverjük a felvágott paradicsomot és paprikát, majd összeforrásig főzzük.
Hozzáadjuk a szeletelt gombát, alaposan összekeverjük, lefedjük és közepes lángon főzzük. Várunk, amíg a gomba összeesik és levet ereszt.
Amikor levesszük a fedőt, sózzuk és fűszerezzük ízlés szerint. Közepes lángon tovább főzzük, amíg a gomba megpuhul (kb. 20 perc). Időnként átkeverjük, hogy ne égjen le, és ha szükséges, vízzel pótoljuk az elpárolgott folyadékot.
Végül hozzákeverünk 1 dl tejfölt (ha szeretjük tejföllel - ha nem akkor akár ki is hagyhatjuk ezt a lépést).
Tálalhatjuk kenyérrel, galuskával vagy főtt burgonyával.