Először is a hagymát megtisztítjuk, majd apró kockákra vágjuk.
Egy serpenyőben a zsíron üvegesre pirítjuk a hagymát.
A sertéshúst megmossuk és 2x2 cm-es kockákra vágjuk.
A dinsztelt hagymához adjuk a felkockázott húst, majd alaposan összekeverjük.
Pörköljük a húst a saját levében, hogy egy kis színt és ízt kapjon.
Felöntjük vízzel, hogy ellepje a pörköltet, majd fűszerezzük pirospaprikával, borssal és sóval.
Következő lépésként megtisztítjuk a gombákat és feldaraboljuk.
Amikor a hús már megpuhult, hozzáadjuk a gombát, és alaposan összekeverjük. Nem szükséges pótolni az elfőtt vizet, mivel a gomba elegendő nedvességet ad hozzá.
Amikor minden összeér és megpuhult, a tejfölbe kevert liszttel behabarjuk az ételt.
Még kicsit melegítjük és már kész is.
Kenyérrel vagy tésztával tálaljuk, de galuskával, krumplival vagy rizzsel is remekül harmonizál.