Felkockázzuk a hagymát, majd kevés zsíron világosra pirítjuk.
Hozzákeverjük a pirospaprikát, és rögtön öntünk hozzá egy kis vizet, hogy ne égjen meg a paprika. A hagyma kissé megduzzad.
Rárakjuk a húsdarabokat, alaposan átforgatjuk, és egy kicsit pörköljük.
Sózzuk és borsozzuk, hozzáadjuk a feldarabolt paradicsomot és a karikára vágott paprikát (lehet erős paprika is - kinek mi ízlik).
Kevés vizet öntünk alá, majd fedő alatt puhára pároljuk a húst.
Elkészítjük a nokedlitésztát: a lisztet megsózzuk, hozzáadjuk a tojást, majd kevés vízzel tésztaállagúvá keverjük.
Forró vízbe szaggatjuk a tésztát, majd hideg vízzel leöblítjük.
A nokedlit összekeverjük a hús zsírjával és szaftjával, így elkerüljük, hogy összeragadjon.
Tálaláskor a tányér közepére szedünk nokedlit, mellé tesszük a húst, majd szaftot öntünk a nokedlire, majd melléhelyezzük a savanyúságot.